1808N101G102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1808N101G102CT
Description:
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1808
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C