1808N3R9C102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1808N3R9C102CT
Description:
CAP CER 3.9PF 1KV C0G/NP0 1808
Features High Voltage
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 3.9 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C