1808N560K302CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1808N560K302CT
Description:
CAP CER 56PF 3KV C0G/NP0 1808
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 56 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C