1812B122J302CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B122J302CT
Description:
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1812
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C