1812B154M251CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B154M251CT
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.15 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C