1812B183J501CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B183J501CT
Description:
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1812
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.018 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C