1812B184J201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B184J201CT
Description:
CAP CER 0.18UF 200V X7R 1812
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.18 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C