1812B394J101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B394J101CT
Description:
CAP CER 0.39UF 100V X7R 1812
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.39 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C