1812F106M500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812F106M500CT
Description:
CAP CER 10UF 50V Y5V 1812
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C