1812F474K101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812F474K101CT
Description:
CAP CER 0.47UF 100V Y5V 1812
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C