1812F474Z250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812F474Z250CT
Description:
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 1812
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C