1812F683M201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812F683M201CT
Description:
CAP CER 0.068UF 200V Y5V 1812
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.068 µF
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C