1812N121G202CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812N121G202CT
Description:
CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1812
Ratings -
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 120 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C