1812N562F101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812N562F101CT
Description:
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1812
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 5600 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C