1812Y1K00821KCT
Knowles Syfer
Product No:
1812Y1K00821KCT
Description:
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1812
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C