Home / Ceramic Capacitors / 1812Y2500105KETWS2
1812Y2500105KETWS2
Knowles Syfer
Product No:
1812Y2500105KETWS2
Description:
CASE SIZE 1812 - FLEXICAP - 500V
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 529
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series StackiCap™, FlexiCap™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C