1812Y3K00181JXT
Knowles Syfer
Product No:
1812Y3K00181JXT
Description:
CAP CER 180PF 3KV X7R 1812
Features Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 180 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C