
Weidmüller
Product No:
1885760000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TERM BLOCK 13POS 45DEG 3.5MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.9755
5.9755
10
4.5505
45.505
25
4.26246
106.5615
50
3.78898
189.449
100
3.706615
370.6615
250
3.41829
854.5725
500
3.08883
1544.415
1000
2.738764
2738.764
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Color | Black |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) |
| Series | Omnimate LSF-SMT |
| Current | 12 A |
| Package | Tube |
| Voltage | 300 V |
| Features | - |
| Wire Gauge | 16-24 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Push Button Clamp |
| Mating Orientation | 45° (135°) Angle with Board |
| Positions Per Level | 13 |
| Operating Temperature | -50°C ~ 240°C |
| Clamp Material - Plating | - |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |