Home / Oscillators / 18QHTF57-30.714747-PD
18QHTF57-30.714747-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF57-30.714747-PD
Description:
30.714747 M XO 1.8V 7.0X5.0MM PD
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 30.714747 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA