Home / Oscillators / 18QHTF57-50.144667-OE
18QHTF57-50.144667-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF57-50.144667-OE
Description:
50.144667 M XO 1.8V 7.0X5.0MM OE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series 18QHTF57
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50.144667 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 24mA