
Weidmüller
Product No:
1905090000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 10-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.9325
7.9325
10
6.7982
67.982
25
6.48736
162.184
50
5.83167
291.5835
100
5.52121
552.121
250
5.003574
1250.8935
500
4.658515
2329.2575
1000
4.399697
4399.697
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 25 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 27 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Knife |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |