
Weidmüller
Product No:
1905130000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK GROUND 10-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.7875
8.7875
10
7.5297
75.297
25
7.18542
179.6355
50
6.45924
322.962
100
6.11534
611.534
250
5.541996
1385.499
500
5.159792
2579.896
1000
4.873139
4873.139
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Ground, Earth |
| Color | Green, Yellow |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 8 A |
| Voltage - IEC | - |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |