
Weidmüller
Product No:
1905140000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.5835
6.5835
10
5.01695
50.1695
25
4.69908
117.477
50
4.17696
208.848
100
4.08614
408.614
250
3.768346
942.0865
500
3.405123
1702.5615
1000
3.019204
3019.204
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |