
Weidmüller
Product No:
1924470000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK GROUND 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.374
10.374
10
8.88535
88.8535
25
8.4797
211.9925
50
7.62261
381.1305
100
7.216675
721.6675
250
6.540104
1635.026
500
6.089063
3044.5315
1000
5.750787
5750.787
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Ground, Earth |
| Color | Green, Yellow |
| Series | Z |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |