
Weidmüller
Product No:
1924490000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.2555
8.2555
10
7.0737
70.737
25
6.75032
168.758
50
6.06822
303.411
100
5.74503
574.503
250
5.206418
1301.6045
500
4.847356
2423.678
1000
4.578069
4578.069
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | Z |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |