
Phoenix Contact
Product No:
1933341
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3655
2.3655
10
2.29805
22.9805
50
2.14738
107.369
100
1.975525
197.5525
250
1.825216
456.304
500
1.744694
872.347
2500
1.67466
4186.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Color | Green |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | COMBICON MKDSN |
| Current | 10 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side), Positions Stamped |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Screw Thread | M3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | 0.5-0.6 Nm (4.4-5.3 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Positions Per Level | 4 |
| Operating Temperature | - |
| Clamp Material - Plating | - |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | - |