
Weidmüller
Product No:
1933750000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8975
2.8975
10
2.2097
22.097
25
2.07024
51.756
50
1.84015
92.0075
100
1.80006
180.006
250
1.660068
415.017
500
1.50005
750.025
1000
1.330048
1330.048
5000
1.250048
6250.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | Z |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |