
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1934316-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN HEADER HD 192POS PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.432
21.432
10
17.68805
176.8805
25
16.4407
411.0175
50
15.53364
776.682
100
15.193445
1519.3445
250
15.080034
3770.0085
500
14.513112
7256.556
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Color | Black |
| Pitch | 0.075" (1.90mm) |
| Series | Z-PACK TinMan |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 12 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 250V |
| Connector Style | High Speed |
| Connector Usage | - |
| Number of Columns | 16 |
| Base Product Number | 1934316 |
| Number of Positions | 192 |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 90°C |
| Contact Layout, Typical | - |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |