
Weidmüller
Product No:
1934820000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONNECT 8-20AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.379
8.379
10
7.1782
71.782
25
6.85064
171.266
50
6.15828
307.914
100
5.83034
583.034
250
5.283786
1320.9465
500
4.919385
2459.6925
1000
4.646089
4646.089
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 45 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 630V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Slide |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 7.9mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |