1C20X7R333K050B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
1C20X7R333K050B
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15066
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series Monolythic®, 1C20
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 0.033 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C