1C30Z5U333M050B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
1C30Z5U333M050B
Description:
CAP CER 0.033UF 50V Z5U RADIAL
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 0.033 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature 10°C ~ 85°C