
onsemi
Product No:
1N4454TR
Manufacturer:
Package:
DO-35
Batch:
-
Description:
DIODE GEN PURP 50V 200MA DO35
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0893
0.893
100
0.048735
4.8735
500
0.029982
14.991
1000
0.020434
20.434
2000
0.017376
34.752
5000
0.015666
78.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1N4454 |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 50 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 mA |