
onsemi
Product No:
1N4739A
Manufacturer:
Package:
DO-41
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DIODE ZENER 9.1V 1W DO41
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1767
1.767
100
0.086165
8.6165
500
0.071839
35.9195
1000
0.049913
49.913
2000
0.043263
86.526
5000
0.040128
200.64
10000
0.033278
332.78
50000
0.029364
1468.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1N4739 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 7 V |