
onsemi
Product No:
1N4757A
Manufacturer:
Package:
DO-41
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DIODE ZENER 51V 1W DO41
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.2166
2.166
100
0.114855
11.4855
500
0.075563
37.7815
1000
0.051386
51.386
2000
0.04635
92.7
5000
0.040299
201.495
10000
0.034257
342.57
50000
0.030229
1511.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1N4757 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 95 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 51 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 38.8 V |