
onsemi
Product No:
1PMT5933BT1G
Manufacturer:
Package:
Powermite
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 22V 3.2W POWERMITE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6555
0.6555
10
0.5757
5.757
100
0.441085
44.1085
500
0.348688
174.344
1000
0.278948
278.948
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 3.2 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-216AA |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 1PMT5933 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17.5 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | Powermite |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 16.7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 200 mA |