
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
2-1658045-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG 80POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.3665
13.3665
10
12.08305
120.8305
25
11.76366
294.0915
50
11.31602
565.801
100
10.48496
1048.496
250
10.421006
2605.2515
500
10.037396
5018.698
1000
8.950539
8950.539
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | MICTOR SB |
| Package | Bulk |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.286" (7.26mm) |
| Base Product Number | 1658045 |
| Number of Positions | 80 |
| Mated Stacking Heights | 8mm |
| Contact Finish Thickness | Flash |