203MPA40K20T
Ohmite
Product No:
203MPA40K20T
Manufacturer:
Ohmite
Description:
RES 40.2K OHM 0.01% 1/4W
User Guide
Mfr Ohmite
Series -
Package Bulk
Tolerance ±0.01%
Resistance 40.2 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W