203MPA562R0B
Ohmite
Product No:
203MPA562R0B
Description:
RES 562 OHM 0.1% 1/4W
Package Bulk
Tolerance ±0.1%
Resistance 562 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W