2225Y4K00391JXT
Knowles Syfer
Product No:
2225Y4K00391JXT
Description:
CAP CER 390PF 4KV X7R 2225
Features Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 390 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Base Product Number 2225Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C