2225Y5000823JXT
Knowles Syfer
Product No:
2225Y5000823JXT
Description:
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2225
Features Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.082 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Base Product Number 2225Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C