2225Y5K00150FCT
Knowles Syfer
Product No:
2225Y5K00150FCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 15PF 5KV C0G/NP0 2225
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 15 pF
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Base Product Number 2225Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C