2225Y5K00222JXR
Knowles Syfer
Product No:
2225Y5K00222JXR
Description:
CAP CER 2200PF 5KV X7R 2225
Features Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Base Product Number 2225Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C