
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
2357787-3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16G,05FH,PLUG,22OP,5H,EMBOSS, W/
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.6975
6.6975
10
5.83395
58.3395
25
5.68024
142.006
50
5.52672
276.336
100
5.188995
518.8995
250
5.158272
1289.568
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | Free Height (FH) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.175" (4.45mm) |
| Base Product Number | 2357787 |
| Number of Positions | 220 |
| Mated Stacking Heights | 5mm |
| Contact Finish Thickness | Flash |