2370T-1032-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
2370T-1032-AL
Description:
HEX STANDOFFPLAIN ALUMINUM5/8 HE
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Hex Standoff
Color -
Gender Female, Female
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Aluminum
Product Status Active
Length - Overall 0.406" (10.32mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.625" (15.88mm) Hex
Screw, Thread Size #10-32
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.406" (10.32mm)