
RAF Electronic Hardware
Product No:
2384-3716-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
5/8 HEX X 1-1/4 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.622
2.622
5
2.489
12.445
10
2.42345
24.2345
25
2.35752
58.938
50
2.29197
114.5985
100
2.16106
216.106
250
2.030074
507.5185
500
1.964581
982.2905
1000
1.899088
1899.088
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.250" (31.75mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Screw, Thread Size | 3/8"-16 |
| Base Product Number | 2384-3716 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 1.250" (31.75mm) |