
NMB Technologies Corporation
Product No:
2410ML-04W-B89-E50
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.274
12.274
10
11.7192
117.192
25
11.02152
275.538
50
10.60295
530.1475
100
9.76581
976.581
250
9.137974
2284.4935
500
8.998476
4499.238
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| RPM | 7800 RPM |
| Noise | 46.0dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | 2410ML |
| Weight | 0.144 lb (65.32 g) |
| Package | Bulk |
| Air Flow | 37.1 CFM (1.04m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 6.2 W |
| Voltage Range | 6 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Obsolete |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, VDE |
| Static Pressure | 0.572 in H2O (142.5 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 60mm L x 60mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 2410ML |
| Current Rating (Amps) | 0.520A |
| Operating Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |