
Weidmüller
Product No:
2428840000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MULTI-TIER MODULAR TERMINAL, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.493
8.493
10
7.277
72.77
25
6.94488
173.622
50
6.24302
312.151
100
5.91052
591.052
250
5.356404
1339.101
500
4.987006
2493.503
1000
4.709948
4709.948
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 5 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 3; 1 Grounded |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |