
Weidmüller
Product No:
2428910000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SUPPLY TERMINAL, PUSH IN, 10 MM,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.942
7.942
10
6.80105
68.0105
25
6.49002
162.2505
50
5.83414
291.707
100
5.523395
552.3395
250
5.005588
1251.397
500
4.660358
2330.179
1000
4.401454
4401.454
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Isolated |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 51 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 57 A |
| Voltage - IEC | 250V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 18mm |
| Terminal - Width | 12.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 1 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 6-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |