
Weidmüller
Product No:
2428930000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2585
3.2585
10
2.48045
24.8045
25
2.32332
58.083
50
2.06511
103.2555
100
2.020175
202.0175
250
1.863026
465.7565
500
1.683457
841.7285
1000
1.492668
1492.668
5000
1.402884
7014.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Isolated |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 5 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 250V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 1 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |