
Weidmüller
Product No:
2429860000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FUSE TERMINAL, PUSH IN, 4 MM, 25
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.2105
7.2105
10
5.68195
56.8195
25
5.40474
135.1185
50
4.9058
245.29
100
4.711715
471.1715
250
4.15739
1039.3475
500
3.880237
1940.1185
1000
3.603074
3603.074
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Black |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | 5mm x 20mm |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 6.3 A |
| Voltage - IEC | 250V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse, Removable Plug |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |